Altınova Kuruyemiş

Altınova Kuruyemiş Hakkında

1974 yılında kurulan Çolakoğlu Kuruyemiş San. Tic. LTD. ŞTİ. ile Alpnuts Gıda ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. 2014 yılında ortaklaşa Denizli ili, Çivril Bölgesinde Türkiye’nin en kaliteli ay çekirdeklerinin yetiştirildiği bölgede; 30.000 m2 açık alan 2.000 m2 kapalı alanda, en son teknolojik makine parkuruyla Altınova Kuruyemiş San. Tic. Ltd. Şti. adıyla ay çekirdeği eleme ve paketleme tesisi kurarak faaliyetine başlamıştır. İşletmemiz ay çekirdek üretim bölgesinin tam ortasında olması sebebiyle en kaliteli hammaddeyi, doğrudan üreticiden ve ilk el fiyatlardan temin etmektedir. Altınova Kuruyemiş San. Tic. Ltd. Şti. yıllık 15.000 ton Ayçekirdeği işleme kapasitesine sahiptir ve kapasitesinin tamamını ihracat etmektedir.

Grup firmalarımızdan Çolakoğlu Kuruyemiş San. Tic. Ltd. Şti. Sarı Leblebi ve Beyaz Leblebi üretiminde lider firma olma özelliğiyle 4500 m2 kapalı alanda yıllık 2000 ton leblebi üretim kapasitesine sahiptir. Bir diğer grup firmamız Alpnuts gıda ve makine San. Tic. Ltd. Şti. ise kuruyemiş işleme ve Kavurma makineleri imal ederek, müşterilerine kuruyemiş üretim teknikleri konusunda gerekli olan makinelerin yanı sıra bu makinelerde üretilecek ürünler için ‘know how’ desteği de vermektedir.

Bir diğer şirketimiz AKF Bakliyat San. Tic. Ltd. Şti. tüm bakliyat çeşitlerinin ticaretini yapmaktadır. Altınova Kuruyemiş en iyinin en iyisini sizin için seçmek üzere yetiştiricilerle direkt ilişki içerisindedir. Başarımızın sırrını bize ürün temin eden yetiştiricilerle olan özel ilişkimize borçluyuz.


Altınova Kuruyemiş Üretim Tesisimiz

Markalarımız